Światowa Agencja Antydopingowa zawiesza renomowane laboratorium we Francji

The Châlaboratorium tenay-Malabry doznało zanieczyszczenia w próbkach kulturystycznych.

The Châlaboratorium tenay-Malabry doznało zanieczyszczenia w próbkach kulturystycznych.

Laboratorium Châtenay-Malabry uległo skażeniu w próbkach kulturystycznych. Zdjęcie: Wykonano ze strony www.elespanol.com

 

Laboratorium Chatenay-Malabry, emblemat walki antydopingowej we Francji, zostało zawieszone w poniedziałek przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) w wyniku zanieczyszczenia próbek od kulturystów, którzy dali wynik pozytywny na sterydy, podała sama WADA.

„Zawieszenie zostało nałożone po odkryciu przez AMA problemów związanych z analizami,” AMA powiedział w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

W rezultacie jedyne francuskie laboratorium, które przeanalizowało około 13 500 próbek w 2016 r., Nie będzie mogło przeprowadzić kontroli antydopingowych, dopóki nie otrzyma ponownie zezwolenia AMA.

Incydent, który zmotywował decyzję WADA # 39; miał miejsce zeszłej wiosny, kiedy przeprowadzono dużą operację kontroli kulturystyki, wyjaśnił sekretarz francuskiej Agencji Antydopingowej (AFLD) Mathieu Teoran, który opisał to zdarzenie z odcinka „wyjątkowy”.

W szczególności stężenie w niektórych próbkach było do 200 razy wyższe niż klasyczny wynik dodatni, że robot analizujący „zanieczyszczone” Teoran wyjaśnił, że pomimo zwykłych procedur czyszczenia.

Osoba odpowiedzialna zapewniła, że ​​ten incydent dotyczy tylko „dwie próbki” i to „natychmiast podjęto odpowiednie działania naprawcze” rozwiązać problem.

Światowa Agencja Antydopingowa zawiesza renomowane laboratorium we Francji
CZYTAĆ  Robert Farah uniewinniony z dopingu

Post navigation