Mistrz kolumbijskiego tenisa Wimbledon i US Open powiedział w poniedziałek, że decyzja ITF nr 39 o zniesieniu sankcji antydopingowej kończy koszmar i pozwoli mu natychmiast powrócić na korty w celu zdobycia złota na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

http://fdradio.net/wp-content/uploads/2020/02/farahR.jpg

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) zniosła karę antydopingową nałożoną na Farah w styczniu, po tym, jak wyjaśnienia sportowca nr 39 dotyczące sposobu spożycia Boldenone, substancji weterynaryjnej szeroko stosowanej w kulturystyce i innych sportach, zostały zaakceptowane. w celu zwiększenia wydajności, chociaż jest to zabronione, ponieważ jest uważane za środek dopingujący. “To był koszmar z pierwszego e-maila, który otrzymałem. Kiedy wiesz, że nie zrobiłeś nic złego i że zaskakuje cię to, na początku odczuwasz dużo bezradności (…). Nie jest łatwo stawić temu czoła i tylko ludzie, z którymi się otaczasz, ciągłe wsparcie, pomoc, „Farah powiedziała reporterom.

W momencie sankcji 33-letni tenisista – numer jeden na świecie podwojono – powiedział, że ITF poinformował go, że uzyskał pozytywny wynik testu na Boldenona, steryd anaboliczny, który, jak powiedział, znajdował się w jego ciele do jedzenia Kolumbijskie mięso. „Wyjaśnienie pana Farah # 39 dotyczące sposobu, w jaki Boldenone wszedł do jego systemu, zostało zaakceptowane i ustalono, że nie ponosi on winy ani nie zaniedbuje naruszenia art. 10.4 programu antydopingowego,” ITF powiedział w oświadczeniu.

“Jeżeli zostanie ustalone, że nie wystąpiły żadne awarie lub zaniedbania, w art. 10.4 Programu stwierdza się, że każdy obowiązujący okres dyskwalifikacji zostanie całkowicie wyeliminowany. Dlatego tymczasowe zawieszenie gracza (nałożone 21 stycznia 2020 r.) Zostaje zniesione ze skutkiem natychmiastowym, „on dodał. W ubiegłym roku Farah wygrał podwójny tytuł mężczyzn w Wimbledonie i United States Open z rodakiem Juanem Sebastián Cabal. „Od tej decyzji AMA i NADO Colombia (COLDEPORTES) mogą wnieść odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu,” powiedział ITF.

Farah wyjaśniła, że ​​spożywała Boldenone, spożywając wołowinę w Kolumbii w noc przed testem w domu swojej matki w Cali i że zawierała pozostałości substancji wstrzykniętej krowie w celu stymulowania jej wzrostu przed ubojem. W oświadczeniu matka Farah # 39 twierdziła, że ​​kupiła kilogram # 39; polędwica # 39; z lokalnego supermarketu, zanim go ugotujesz i zjesz z synem, narzeczoną i przyjacielem rodziny. Tymczasem kolumbijski urzędnik rządowy odpowiedzialny za rolnictwo potwierdził, że Boldenone jest dozwolony u bydła w tym kraju.

CZYTAĆ  Brawn - klucz do budowania wysokiej jakości budowy ciała

ITF potwierdził, że Farah został poddany testom antydopingowym 10 razy między marcem a październikiem 2019 r., Wszystkie z wynikiem negatywnym. «Dla mnie powrót do sądu i możliwość konkurowania jest już błogosławieństwem, czymś, co motywuje mnie do dawania z siebie wszystkiego. Oczywiście wiem, że zbliżają się Igrzyska Olimpijskie, Sebas (Sebastián Cabal) i postawiłem wielki cel na tych Igrzyskach Olimpijskich i mam nadzieję, że naprawdę możemy dać z siebie wszystko i być w stanie odnieść wielkie zwycięstwo dla Kolumbii, „zakończył Farah.

Farah i Cabal rozmawiają w Waszyngtonie na City Open 2019 z Faridem Deantonio z www.fdradio.net

Robert Farah uniewinniony z dopingu

Post navigation