Aby ćwiczyć klatkę piersiową, istnieje wiele ćwiczeń, jednak zwykle poświęcamy nasz trening na jedną rutynę i nie należy zapominać o znaczeniu różnorodności podczas ćwiczeń dowolnej grupy mięśni, aby osiągnąć jak największy wzrost. Są to jedne z najbardziej niedocenianych ćwiczeń klatki piersiowej.

pieniądze

Jest również znany w kulturystyce jako przysiad na górnej części ciała i jest idealny do pracy nad skurczami i rozciąganiem osobników w celu uzyskania wzrostu i siły.

Kiedy wykonujesz to ćwiczenie, powinieneś pochylić się trochę do przodu, szukając nacisku na przejście od tricepsa do pecs, głównie w dolnej części tricepsa. Pracuj powoli w górę i w dół tułowia, nie sięgając, aby całkowicie wyprostować łokcie, aby zająć się tym stawem.

Podobnie jak w przypadku każdego innego ćwiczenia klatki piersiowej, spróbuj cofnąć łopatki, aby maksymalnie dokręcić pecs, pracuj aż do niewydolności mięśni.

Prasa podłogowa

Ćwiczenie to jest podobne do innych, takich jak wyciskanie deski lub wyciskanie szpilek, ponieważ ma na celu zmniejszenie zasięgu wyciskania na ławce, dając więcej pracy tricepsowi i dostosowując wiązadła do ciężaru, który w innym przypadku byłby trudniejszy w obsłudze. .

W tym celu użyj drążka, który można regulować, tak aby znajdował się około 60 cm od ziemi, abyś mógł wygodnie ustawić się pod nim. Gdy znajdziesz się pod drążkiem i opierając stopy na ziemi, podnosisz go, ale nie wykonując wyciskania w stylu wyciskarki na ławce, ponieważ plecy muszą przez cały czas spoczywać na ziemi.

Ruch zaczyna się od góry i obniżasz ciężar, aż triceps będą całkowicie płasko na ziemi, zatrzymujesz się na krótko, a następnie ponownie podnosisz ciężar, aż łokcie zostaną całkowicie zablokowane.

Izometryczne ściskanie w klatce piersiowej

Jest to mało znane ćwiczenie, z którego korzysta wielu kulturystów, ponieważ pewne pozy izometryczne mogą być wykorzystane do uzyskania przekrwienia mięśni w niektórych miejscach naszego ciała, chociaż dla tych, którzy są wierni treningowi funkcjonalnemu, ćwiczenie nie będzie bardzo interesujące, warto o tym wiedzieć.

CZYTAĆ  Niemiecka legenda kulturystyki zmarła po rocznej walce o swoje życie

Można to zrobić zarówno stojąc, jak i siedząc, po prostu złóż ręce pod kątem 90 stopni, umieszczając dłonie przed klatką piersiową. Palce powinny być skierowane prostopadle do ziemi, a ruch polega na popychaniu jednej ręki do drugiej, kurcząc klatkę piersiową rozpoczynając powoli, a następnie stopniowo zwiększając nacisk.

Skurcz powinien zostać utrzymany przez kilka sekund przed ponownym powtórzeniem ruchu.

Porady

Jednym z najbardziej niedocenianych szczegółów w kulturystyce jest rozwój zewnętrznego mięśnia piersiowego i to naprawdę robi różnicę, gdy masz szeroką klatkę piersiową z wyraźną krzywą zewnętrzną. Otwory na hantle są idealne do tego wyglądu.

W odniesieniu do wyciskania na ławce można go również wykorzystać do rozwinięcia obszaru wewnętrznego, ponieważ w ten sam sposób, w jaki szeroki uchwyt pomaga w obróbce obszaru zewnętrznego, węższy działa na mięśnie wewnętrzne klatki piersiowej.

Osobisty trener online

Post navigation