Kulturystyka: Spalanie większej ilości tkanki tłuszczowej dzięki Tri-Series

http://3.bp.blogspot.com/-xTEThwOqH18/TuXRrAl3N1I/AAAAAAAAaQk/7aI9t1m0pR0/s400/4.jpgInteresujące badanie przeprowadzone przez naukowców z Katolickiego Uniwersytetu w Murcji wykazało, że sportowcy zajmujący się kulturystyką mogą zmniejszyć swój procent tkanki tłuszczowej, wykonując trzy serie w porównaniu z seriami tradycyjnymi; Hiszpańscy naukowcy pracowali z 33 zdrowymi mężczyznami na testach z trzema grupami; grupa kontrolna, ta, która konwencjonalnie trenowała EC i grupę tri-E-TRI.

Grupa EC wykonała trening siłowy w tradycyjny sposób, w którym kulturyści trenują, wykonując kilka serii każdego ćwiczenia, a po ich ukończeniu przeszli do następnego ćwiczenia; między seriami odpoczywali przez 3 minuty; W każdej sesji treningowej wolontariusze wykonali 6 ćwiczeń o wadze, z którymi mogli wykonać maksymalnie 6 powtórzeń.

Grupa E-TRI przeprowadziła serię tri; zaczęli od serii 1 ćwiczenia, a niemal natychmiast potem przystąpili do serii drugiego ćwiczenia, a następnie nieprzerwanie przez serię trzeciego ćwiczenia; potem wolontariusze wykonali kolejną serię pierwszego ćwiczenia i tak dalej; Naukowcy pracowali nad schematem ćwiczeń, w którym można było trenować przy minimalnych okresach odpoczynku.

Po 8 tygodniach mężczyźni w grupie EC i grupie E-TRI uzyskali identyczny postęp siły; w testach ochotnicy z grupy E-TRI zyskali 1,5 kg masy beztłuszczowej, a z grupy EC 1,2 kg, tutaj różnica nie była znacząca.

Procent tłuszczu w grupie EC spadł o 1,1%, co nie jest statystycznie istotnym spadkiem, ale procent tłuszczu w grupie E-TRI spadł o 1,5%, co jest statystycznie istotnym spadkiem.

Naukowcy doszli do wniosku:

* Obie grupy były w stanie ukończyć ten sam trening i uzyskać taki sam wzrost siły, ale grupa, która trenowała z seriami tri, uzyskała ten wzrost w krótszym czasie; również szkolenie grupowe E-TRI było bardziej wydajne i może być przydatne dla osób, które postrzegają ten brak czasu dostępny trening jest poważną przeszkodą do ćwiczeń.
* Naukowcy nie spekulowali, dlaczego treningi w trzech seriach powodują więcej spalania tłuszczu, na przykład ich wyniki sugerować; ale zakładamy, że dzieje się tak z powodu efektu POChP; Im krótsza reszta między seriami, tym wyższa POChP po treningu.

CZYTAĆ  Kulturysta zastępuje jedzenie moczem

UWAGA: Tri-Set Method for hypertrophy

polega na wykonaniu 3 kolejnych ćwiczeń, bez przerw między nimi, dla tej samej grupy mięśni. Jego podstawa jest podobna do tej z podwójnego zestawu, z jeszcze dłuższym bodźcem. Ćwiczenia można grupować, aby stymulować pojedynczą grupę w celu dotarcia do różnych części tych samych mięśni, zawsze starając się izolować części pracującej grupy mięśni, a także można je stosować w przypadku antagonistycznych lub różnych grup mięśni. Jest to szeroko stosowana metoda dla grup mięśni, które mają 2 lub 3 porcje.

W tej metodzie stosuje się od 3 do 4 serii, z 10 do 20 powtórzeń, co daje wynik minimum interwał pomiędzy grupami, to jest jednym ćwiczeniem i drugim oraz 1–2 minuty między kolejnymi seriami, po trzech ćwiczeniach bez przerwy. W przypadku tej metody należy wziąć pod uwagę ograniczenie, gdy można ją stosować tylko w przypadku niewielkich ruchów na siłowni.

Kulturystyka Spala więcej tkanki tłuszczowej dzięki Tri-Series

Post navigation